Pravidelné prohlídky

PREVENCE

Mezi naše preventivní programy patří očkování, odčervení a ošetření proti zevním parazitům. Součástí očkovaní je i preventivní prohlídka, která se většinou provádí 1x ročně.

Rozsah a povahu prohlídky ovlivňuje především věk zvířete. Štěňata klinicky prohlédneme, změříme teplotu, prohlédneme zuby a uši, poslechneme srdce a plíce, probereme schéma očkování a frekvenci odčervení. Následuje informace o výživě s ohledem na dosavadní přibývání na váze, zajímáme se o předchozí zákroky a adaptaci u nového majitele.

U starších zvířat většinou zjišťujeme problémy spojené s pohybem a snížením výkonnosti, které mohou souviset s artrotickým kloubním onemocněním nebo nemocí srdce, zajímáme se o problémy s příjmem potravy, které zase ovlivňuje stav zubů a zubního kamene. Změny hmotnosti, příjem a výdej tekutin mohou odhalit ledvinové nebo endokrinologické onemocnění. Provádíme odstranění obsahu análních žlázek a podle potřeby zastřižení přerůstajících drápků.

Pokud během vyšetření zjistíme příznaky možného onemocnění, doporučíme Vám další diagnostická vyšetření a tím můžeme podchytit vznikající onemocnění včas. Stejně jako v humánní medicíně, platí i u nás pravidlo včasné diagnostiky, která šanci na úspěšnou léčbu podstatně zvyšuje.

Nezapomínejte, že prevence je většinou úspěšnější a výrazně levnější, než vlastní léčba.